Kolory i smaki Andaluzji

Pełne kontrastów południe Hiszpanii. Przepiękne miasta kipiące bogactwem architektury zarówno chrześcijańskiej, jak i arabskiej. Klimatyczne białe miasteczka rozrzucone pośród malowniczych wzniesień i majestatyczna, prawie zawsze pokryta śniegiem, Sierra Nevada. A wszystko to uzupełniają: gastronomia, wina, Jerez, konie i flamenco.

NASZE PROPOZYCJE

Malaga – Ronda – Arcos de la Frontera – Sevilla – Cordoba – Granada – Malaga

Malaga

5 - 7 DNI

Komfortowy bus lub minibus

~ 800 km

Pensjonaty lub hotele boutikowe

3 posiłki dziennie

Degustacje

Polski przewodnik

KULTURA I NATURA

Architektura arabska i chrześcijańska, monumentalne miasta i białe miasteczka. Łagodne wzgórza gajów oliwnych i dostojna Sierra Nevada.

Andaluzja kryje uroki, które przyciągają wielu podróżników. Jej miasta wciąż zachowują ślady pochodzenia fenickiego, rzymskiego lub arabskiego, tworząc architektoniczną i kulturową mieszankę, która jest również odczuwalna w małych nadmorskich i górskich miejscowościach. Szlaki białych miasteczek i wspaniałe przestrzenie, lasy i nieprzemierzone gaje oliwne, duże opustoszałe plaże i małe ukryte zatoczki.

SMAKI

Cała gama smaków z morza i ziemi: krewetki tygrysie, jamón serrano i gazpacho

Bez wątpienia, jedną z najważniejszych rzeczy, która przyciąga wiele osób do Andaluzji, jest jej gastronomia, prawdziwe odzwierciedlenie szerokich kontrastów kraju z dużą różnorodnością smaków i kolorów.

Gdybyśmy musieli wyróżnić jedno tylko danie, byłoby to niewątpliwie gazpacho. Znana zupa na zimno jest absolutnym hitem andaluzyjskich upalnych dni.

Andaluzyjką sztukę gotowania możemy podzielić na dwie podstawowe grupy, zgodne z andaluzyjską ziemią: kuchnię nadmorską, z różnymi sposobami przygotowywania ryb i owoców morza oraz tę wewnętrzną, bardziej typową dla terenów górskich, w której znajdziemy przeróżne mięsa, gulasze i wędliny.

Obowiązkowym produktem, który koniecznie trzeba tutaj spróbować, jest suszona szynka jamón. Ta najbardziej słynna pochodzi z miejscowości Trevélez, z gór Sierra de Alpujara.

I na koniec – najważniejsze – oliwa! Andaluzja jest największym producentem oliwy w całej Hiszpanii. Gaje oliwne zajmują tu  ponad półtora miliona hektarów!

Wina czerwone, białe… ale przede wszystkim: Jerez (Sherry)

W Andaluzji istnieje ogromna różnorodność win. Aczkolwiek mają one wspólną ceche:. nie ulegają one, wpływom zewnętrznym i nowym modom i zachowują swój naturalny, tradycyjny charakter.

Topografia, geologia i klimat gleb andaluzyjskich są doskonałe do uprawy winorośli. Klimat śródziemnomorski i różne mikroklimaty, łagodne średnie temperatury, praktycznie brak mrozu, a przede wszystkim gradu, wiele godzin nasłonecznienia rocznie, silny kontrast wysokości pozwalają tworzyć wysokiej jakości wina.

Mówiąc o winie Andaluzji, niewątpliwie należy wyróżnić jeden jego rodzaj. To wino z Jerez (w świecie anglojęzycznym znane jako Sherry).

Szeroką i różnorodną ofertę win Jerez można uznać za wierne odzwierciedlenie długiej historii oraz przyjaznego i gościnnego charakter mieszkańców Andaluzji. Stąd częste twierdzenie, że Sherry zadowoli się każdy gust i jest dobre na każdą okazję. Wina z Jerez są niezwykle urozmaicone,  ich odmiany i niuanse nieczęsto powtarzają się wśród win z innych części świata. Wina Jerez oferują całą gamę kolorów: od najjaśniejszego, zielonkawo-żółtego koloru win dojrzewających do najciemniejszych, z różnymi odcieniami złota, bursztynu i głębokiego brązu. To także cała feeria smaków: od bardzo wytawnych, ale i delikatnych po wyjątkowo słodkie i niezwykle intensywne.

ZAKWATEROWANIE

Wiejskie domy z duszą i urocze małe hoteliki

Klimatyczne hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci, dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe pensjonaty o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.

ZOBACZ INNE MIEJSCA

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Sprawdź ceny i dostepność już dzisiaj!

Wypełnij formularz, napisz maila lub wyślij whatsapp. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Odpowiadamy zawsze!

+34 635 66 32 35

+34 635 66 32 35

+34 658 975 991

+34 658 975 991

unique@perfecttour.eu