Królewskie siedziby, wiatraki i... kalmary

Madryt, Toledo, Escorial i okoliczne miejscowości. Centrum Hiszpanii oferuje wspaniałe zabytki, cudowne widoki oraz doskonałą gastronomię i wina.

NASZE PROPOZYCJE

Madryt – Toledo – Avila – Salamanca – Toro – Segovia – Escorial – Madrid

Madryt

5 - 7 DNI

Komfortowy bus lub minibus

~ 700 km

Pensjonaty lub hotele boutikowe

3 posiłki dziennie

Degustacje

Polski przewodnik

KULTURA I ARCHITEKTURA

Pałace królewskie, zamki, katedy i klasztory. I oczywiście najbogatsze hiszpańskie muzea.

Madyt i okolice to esencja hiszpańskiej tradycji, kultury i architektury. To kwintesencja monarchii hiszpańskiej i wszystkiego, co było lub jest królewskie. Toledo – dawna stolica Hiszpanii, z jego wąskimi uliczkami i zabytkami kultur chrześcijańskiej, żydowskiej i arabskiej. Escorial – rezydencja rodziny królewskij i panteon hiszpańskich monarchów.

 

SMAKI

Urozmaicona kuchnia kastylijska, mięsa, wędliny, sery i… kalmary

W Kastylii gastronomia jest niewątpliwie przedmiotem kultu. O tym regionie mówi się, że jest centrum hiszpańskiego pieczonego. Na każdym kroku spróbować można pieczone prosię lub jagnięcinę. A te z Segovia, serwowane przy rzymskim akwedukcie, są chyba najbardziej znane w całej Hiszpanii.

Kastylia to również, w odróżnieniu od innych regionów, kraina ciężkich, pożywnych zup. Mają oczywiście też wspaniałe sery, najpłynniejsze to te z regionu La Mancha i oczywiście wędliny. Kaszankę z Burgos zna każdy Hiszpan.

To też raj dla amatorów słodyczy. Tradycyjnie produkcją wszelakich słodyczy zajmowały się rozrzucone po całym regionie klasztory. Wiele z nich kontynuuje ten zwyczaj.

A kalmary? Tak daleko od morza? – Kanapka z kalmarami to najbardziej rozchwytywana kanapka w Madycie. Ta taki lokalny fast food o tradycji sięgającej XVIII wieku. Dlaczego? Tego dowiecie się podczas wspólnej podróży!

Kastylia to również doskonałe regiony winiarskie. Ribera de Duero, Rueda, Bierzo, Toro to tylko te najabardziej popularne.

ZAKWATEROWANIE

Wiejskie domy z duszą i urocze małe hoteliki

Klimatyczne hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci, dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe pensjonaty o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.

ZOBACZ INNE MIEJSCA

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Sprawdź ceny i dostepność już dzisiaj!

Wypełnij formularz, napisz maila lub wyślij whatsapp. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Odpowiadamy zawsze!

+34 635 66 32 35

+34 635 66 32 35

+34 658 975 991

+34 658 975 991

unique@perfecttour.eu