Galicja - koniec świata, owoce morza i Albariño

Hiszpańska Galicja to miejsce, w którym Grecy umieścili koniec Starego Świata, a Homer powiedział, że słońce kończy swój obrót, a następnie powraca na wschodzie z nowym dniem.

Region ten jest już dobrze znany milionom pielgrzymów z całego świata, którzy przebywają Camino de Santiago, czyli Drogę Św. Jakuba i docierają do wielkiego monumentalnego klejnotu Galicji: katedry w Santiago de Compostela,

Galicja ma bardzo wiele do zaoferowania: ujmujące miasta pełne historii, malownicze wioski, imponujące zabytki ogłoszone Światowym Dziedzictwem, kulturę ze wspaniałymi historiami do opowiedzenia, wspaniałe naturalne krajobrazy pełne kolorów, kilometry najdzikszych plaż i, jakżeby inaczej, gastronomię osławioną na całym świecie, która podbiła hiszpańskie i zagraniczne podniebienia.

NASZE PROPOZYCJE

Santiago de Compostela – La Coruña – Finisterre – Cambados – Rias Baixas – Pontevedra – Vigo – Santiago de Compostela

Santiago de Compostela

5 - 7 DNI

Komfortowy bus lub minibus

~ 600 km

Pensjonaty lub hotele boutikowe

3 posiłki dziennie

Degustacje

Polski przewodnik

KULTURA I NATURA

Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Galicji to jej sztuka, architektura, kościoły, katedry, muzea, plaże, ujścia rzek, parki etnograficzne, punkty widokowe, tereny rekreacyjne.

W Galicji nie można się nudzić i zawsze jest za mało czasu, żeby zobaczyć wszystko i doznać wszystkiego.

Można wspiąć się na Wieżę Herkulesa i obserwować ocean, jak Rzymianie zrobili to ponad 2000 lat temu. Warto delektować się owocami morza obok spichlerzy Combarro, w ujściu rzeki Pontevedra. Lub wybrać się na wyspy Cíes i wykąpać się przy najlepszej plaży na świecie. Można też podziwiać Lugo z wysokości jego rzymskiego muru i spacerować tętniącymi życiem drogami Santiago de Compostela oraz zapatrzeć się w Pórtico da Gloria w monumentalnej Katedrze Santiago. Lub też zwiedzić imponujące kaniony Silu, ciesząc się krajobrazem winnic i klasztorów Ribeira Sacra.

SMAKI

Owoce morza i ryby, doskonałe mięso…

Kuchnia galicyjska znana jest w całej Hiszpanii i już dawno przekroczyła jej granice. Wyjątkowe produkty morza i lądu miesza się z winami najwyższej jakości. Tak powstaje sztuka kulinarna pierwszej klasy, która plasuje Galicję na światowej mapie gastronomicznej i, w której tradycja łączy się z innowacjami.

To, co wyróżnia galicyjską gastronomię to jakość, a przede wszystkim prostota: doprowadzenie produktu do maksymalnego blasku bez zbędnych modyfikacji.

Ryby, owoce morza i małże w ujściach rzek, słynna galicyjska cielęcina lub nie mniej sławna ośmiornica to najsłynniejsze produkty tego regionu.

I to, co najważniejsze: nawet w najskromniejszym barze, czy najprostszej tawernie można zjeść po królewsku, bo jakość serwowanych potraw, to punkt honoru każdego gospodarza.

… I oczywiście Albariño.

Galicyjski region winiarski Rías Baixas ma swojego króla, który nazywa się Albariño, który kradnie serca wszystkim amatorom wina. To szczep białych winogron, który najlepiej czuje się właśnie w galicyjskim regionie atlantyckim, gdzie przeważa stosunkowo chłodny i wilgotny klimat oraz łagodne, ale ciepłe temperatury latem.

Rośliny rozwijające się na granitowej glebie rosną wokół kamiennego słupka, gałęzie podnoszone są powyżej ziemi, tworząc swego rodzaju „pergole”, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza, zmniejszając w ten sposób ryzyko niektórych chorób spowodowanych nadmierną wilgocią. Co ciekawe, wśród innych społeczno-ekonomicznych przyczyn wyboru tego układu było dodatkowe wykorzystanie gruntów pod uprawę innych upraw pod winnicami, takich jak ziemniaki, warzywa i inne uprawy.

ZAKWATEROWANIE

Wiejskie domy z duszą i urocze małe hoteliki

Klimatyczne hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci, dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe pensjonaty o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.

ZOBACZ INNE MIEJSCA

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Sprawdź ceny i dostepność już dzisiaj!

Wypełnij formularz, napisz maila lub wyślij whatsapp. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Odpowiadamy zawsze!

+34 635 66 32 35

+34 635 66 32 35

+34 658 975 991

+34 658 975 991

unique@perfecttour.eu