Gdzie Pireneje sięgają nieba

Niezwykłe krajobrazy, skarby natury i kultury, których wartość trudno przecenić. To wszystko mogą zaoferować dwie, ale jedyne w swoim rodzaju pirenejskie doliny – La Vall de Boí i Val d’Aran.

NASZE PROPOZYCJE

Vall de Boi – Val d’Aran

Barcelona lub Tuluza

5-7 DNI

Komfortowy bus lub minibus

~500 km

Pensjonaty lub hotele boutikowe

3 posiłki dziennie

Degustacje

Polski przewodnik

NATURA I KULTURA

Skarby architektury romańskiej, majestatyczne pirenejskie szczyty i jeden z najpiękniejszych parków narodowych Hiszpanii – Park Aigüestortes y Estany de Sant Maurici, z około dwustoma jeziorami polodowcowymi rozrzuconymi pośród Pirenejów.

Vall de Boi, to urokliwa dolina, ukryta pośród centralnych Pirenejów, ma coś, czego żadne inne miejsce na świecie nie ma. To dziewięć pereł architektury romańskiej: dziewięć maleńkich kościółków pochodzących z XI-XIII wieku. Dzieła sztuki romańskiej, jedyne na całym świecie, które stanowią esencję romańską Katalonii. W roku 2000 wszystkie te obiekty zostały wpisane przez UNESCO na listę dziedzictwa światowego.

Druga to Val d’Aran. Nazwa „Val d’Aran”, w lokalnym języku arańskim oznacza „Dolina dolin” i nawiązuje do faktu, że nie jest to jedna dolina, a wiele dolin. Val d’Aran to bardzo wyjątkowy zakątek Katalonii. Jest jedynym regionem w Pirenejach katalonskich, gdzie króluje klimat atlantycki, a nie śródziemnomorski. Dolina Val d’Aran to 30 miasteczek rozrzuconych po całej dolinie z 30 urokliwymi kosciółkami romanskimi

SMAKI

Jeden z najciekawszych gastronomicznie regionów górskich Hiszpanii. Od prostej, tradycyjnej kuchni lokalnej, po najbardziej wyszukane nowośći kultury kulinarnej.

Ten urokliwy zakątek, ukryty pośród najwyższych szczytów Pirenejów, może poszczycić sie niezwykle bogatą ofertą gastronomiczną. Tę jedyną w swoim rodzaju dolinę i jej 30 miasteczek zamieszkuje 10 tysięcy mieszkańców. A jest tu ponad 200 doskonałych restauracji, które oferują bardzo urozmaiconą kuchnię. Od tradycyjnych dań lokalnych, fantastycznych mięs, przez baskijskie „pintxos”, aż po wyszukane dania tzw. „alta cocina”, czyli kuchni autorskiej.

Dolina oferuje też wiele lokalnych produktów, które można degustować w miejscach gdzie są produkowane i sprzedawane. Od nalewek, miodów i pasztetów, przez doskonałe sery, aż po oryginalny lokalny kawior z jesiotra.

ZAKWATEROWANIE

Wiejskie domy z duszą i urocze małe hoteliki

Klimatyczne hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci, dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe pensjonaty o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.

ZOBACZ INNE MIEJSCA

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Sprawdź ceny i dostepność już dzisiaj!

Wypełnij formularz, napisz maila lub wyślij whatsapp. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Odpowiadamy zawsze!

+34 635 66 32 35

+34 635 66 32 35

+34 658 975 991

+34 658 975 991

unique@perfecttour.eu