Olśniewająca Kastylia pachnąca winem

A właściwie dwie Kastylie. Kastylia Leon i Kastylia La Mancha. Ogromny region obfitujący w niezliczone skarby architektury, miasta i miasteczka kuszące klimatycznymi wąskimi uliczkami, zamki obronne i nieprzemierzone pola uprawne hiszpańskiej Mesety. Kraina Don Kichota i wiatraków oraz jednych z najpiękniejszych katedr w całej Hiszpanii. Kraina kusząca ciekawą gastronomią i doskonałymi winami z Ribera de Duero, Bierzo i Rueda.

NASZE PROPOZYCJE

Madryt  – Segovia – León – Burgos – Aranda de Duero – Madryt

Madryt

5 - 7 DNI

Komfortowy bus lub minibus

~ 800 km

Pensjonaty lub hotele boutikowe

3 posiłki dziennie

Degustacje

Polski przewodnik

KULTURA I NATURA

Najpiękniejsze katedry, miasta i miasteczka, parki narodowe

Kastylia to region, w którym znajduje się ponad połowa dziedzictwa kulturowego Hiszpanii. To miejsce pełne pięknych krajobrazów, parków narodowych, miast i miasteczek wpisanych na listę dziedzictwa światowego, majestatycznych katedr i  Camino – drogi Świętego Jakuba

SMAKI

Doskonałe pieczone mięsa, wina z regionów Ribera de Duero i Bierzo

W Kastylii gastronomia jest niewątpliwie przedmiotem kultu. O tym regionie mówi się, że jest centrum hiszpańskiego pieczonego. Na każdym kroku spróbować można pieczone prosię lub jagnięcinę. A te z Segovia, serwowane przy rzymskim akwedukcie, są chyba najbardziej znane w całej Hiszpanii.

Kastylia to również, w odróżnieniu od innych regionów, kraina ciężkich, pożywnych zup. Mają oczywiście też wspaniałe sery, najpłynniejsze to te z regionu La Mancha i oczywiście wędliny. Kaszankę z Burgos zna każdy Hiszpan.

To też raj dla amatorów słodyczy. Tradycyjnie produkcją wszelakich słodyczy zajmowały się rozrzucone po całym regionie klasztory. Wiele z nich kontynuuje ten zwyczaj.

Kastylia to również doskonałe regiony winiarskie. Ribera de Duero, Rueda, Bierzo, to tylko te najbardziej popularne.

ZAKWATEROWANIE

Wiejskie domy z duszą i urocze małe hoteliki

Klimatyczne hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci, dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe pensjonaty o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.

ZOBACZ INNE MIEJSCA

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Sprawdź ceny i dostepność już dzisiaj!

Wypełnij formularz, napisz maila lub wyślij whatsapp. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Odpowiadamy zawsze!

+34 635 66 32 35

+34 635 66 32 35

+34 658 975 991

+34 658 975 991

unique@perfecttour.eu