Galicja

Ten atlantycki. wiecznie zielony, odległy zakątek Hiszpanii kusi doskonałą kuchnią (galicyjskie i mięsa i owoce morzą są słynne w całej Hiszpanii), bardzo małą ilością turystów (praktycznie nie istnieje w Galicji turystyka masowa), a przede wszystkim wspaniałymi krajobrazami i zabytkami. Amatorom wina, zwłaszcza białego, niewątpliwie przypadnie do gustu wino, które praktycznie udaje się tylko na terenie…

Kastylia

A właściwie dwie Kastylie. Kastylia Leon i Kastylia La Mancha. Ogromny region obfitujący w niezliczone skarby architektury, miasta i miasteczka kuszące klimatycznymi wąskimi uliczkami, zamki obronne i nieprzemierzone pola uprawne hiszpańskiej Mesety. Kraina Don Kichota i wiatraków oraz jednych z najpiękniejszych katedr w całej Hiszpanii. Kraina Kusząca ciekawą gastronomią i doskonałymi winami.

Pireneje o każdej porze roku

To miejsce, które można odwiedzać o każdej porze roku. Wystarczyłoby to wszystko, co zawsze oferują góry: wspaniałe widoki, niemierzone szlaki piesze i rowerowe, fantastyczna natura, a zimą doskonałe tereny narciarskie i stacje, które dorównują stacja alpejskimi. Ale w pirenejskich dolinach znajdziemy jeszcze świadectwa długiej historii i kultury tych miejsc, oraz doskonałą gastronomię zawsze nawiązującą do…

Katalonia

Katalonia, to nie tylko Barcelona, Gaudi i klub piłkarski FCB ze stadionem Camp Nou. Katalonia to smaki, kolory i klimat małych miasteczek, to bezkresne winnice, urokliwe gospodarstwa, gdzie od stuleci tłoczy się oliwę, to kameralne restauracje hołdujące jak najlepszym tradycjom kulinarnym regionu.

Majorka

Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie – takimi słowami Fryderyk Chopin opisywał Majorkę. Majorka, to nie tylko plaże, które co roku wabia niezliczone ilości turystów. To też urokliwe miejscowości i miasteczka, wspaniałe zbytki, zapierające dech kręte górskie widokowe drogi, doskonała gastronomia i ciekawe lokalne wina. Do tego uprawy…

Andaluzja

Pełne kontrastów południe Hiszpanii. Przepiękne miasta kipiące bogactwem architektury zarówno chrześcijańskiej, jak i arabskiej. Klimatyczne białe miasteczka rozrzucone pośród malowniczych wzniesień i majestatyczna, prawie zawsze pokryta śniegiem, Sierra Nevada. A wszystko to uzupełniają: gastronomia, wina, Jerez, konie i flamenco.

La Rioja i Kraj Basków

Bezkresne winnice,  specjały gastronomii i degustacje na każdym kroku zarówno tej lokalnej jak i tej „wysokiej „sztuki kulinarnej z niezliczonymi gwiazdkami Michelina. Miasta tętniące nocnym życiem, budynki winnic czy muzea projektowane przez największe gwiazdy światowe architektury.

Północna Hiszpania

Asturias, Cantabria, Kraj Basków, to jeszcze nie do końca odkryte regiony Hiszpanii. Ich bezdyskusyjną zaletą jest brak masowej turystyki. Inne atuty tych regionów, to doskonała gastronomia, przepiękne widoki, klimatyczne miasteczka, architektura romańska i modernistyczna i bardzo życzliwi ludzie.