Katalonia, to nie tylko Barcelona, Gaudi i klub piłkarski FCB ze stadionem Camp Nou.
Katalonia to smaki, kolory i klimat małych miasteczek, to bezkresne winnice, urokliwe gospodarstwa, gdzie od stuleci tłoczy się oliwę, to kameralne restauracje hołdujące jak najlepszym tradycjom kulinarnym regionu.
Zapraszamy do degustacji tego nieodkrytego do końca zakątka Katalonii.

TERMIN

16 – 21 kwietnia 2020

PRZELOT

BARCELONA
PROGRAM

SANT SADURNI D’ANOIA – VILAFRANCA DE PENEDÉS

Sant Sadurni d’Anoia – Niekwestionowane centrum katalońskiej CAVA (wina musującego produkowanego według tradycyjnej metody szampańskiej).  W tym 12-tysięcznym miasteczku mieści się ponad 80 winnic produkujących ten delikatny i wyśmienity trunek.

Vilafranca de Penedès  – Stolica wina i stolica największego regionu winiarskiego Penedès. To także kolebka najlepszych „wież ludzkich”, tzw. Castellers. Miasto,  od zawsze związanego z winem, nawiązuje do najlepszych tradycji kulinarnych regionu i jego bardzo bliskim związkiem z ziemią.

POBLET

Największy i najważniejszy klasztor w tzw. Trójkącie Cysterskim Katalonii. Imponujący zespół architektoniczny i jeden z największych klasztorów w Europie. Wpisany na listę Dziedzictwa Światowego Ludzkości przez UNESCO. Jest to największy zamieszkały klasztor cystersów w Europie. Klasztor był panteonem królewski Korony Aragońskiej, od końca XIV wieku do wygaśnięcia królewskiego domu Aragonii w XV wieku.

SIURANA – ESCALADEI

Siurana – Warto odwiedzić urokliwe, zawieszone na skale, miasteczko i odkryć jego historię opowiadającą o niekończących się oblężeniach i niemożliwych podbojach.

Najważniejszym budynkiem w Siurana jest romański kościół, z przepięknym portalem i tympanonem. Warto też przejść się brukowanym uliczkami pomiędzy kamiennymi domami i zobaczyć pozostałości twierdzy saraceńskiej.

 

Escaladei – Scala Dei był klasztorem kartuzów znajdującym się w hiszpańskiej gminie La Morera de Montsant, w katalońskim regionie Priorat. Założony w XII wieku, jest uważany za pierwszy klasztor Kartuzów Półwyspu Iberyjskiego.

Dzisiaj, ze starego zespołu klasztornego Kartuzów Escaladei, zachowały się jedynie struktury. To obecnie raczej romantyczna ruina. Wizyta umożliwia zwiedzanie 3 krużganków (jednego z nich przebudowanych), kościoła, refektarza i odbudowanej celi. Są to pozostałości 600-letniej historii jednego z najważniejszych średniowiecznych i współczesnych klasztorów w Katalonii.

Władza mnichów z Zakonu Kartuzów, osiedlonych  w Escaladei od XII wieku, była tak silna, że to właśnie od nich wzięto nazwę całego regionu – Priorat (prior – przeor)

WINNICE PRIORAT I MONTSANT

 

KATEDRY WINA

„Katedry wina” to budynki winnic, które zostały zbudowane na początku XX wieku w regionie winiarskim Katalonii. Katedry wina są estetycznie oparte na modernizmie i są dziedzictwem architektury Gaudiego oraz Domènecha i Montanera, ale tę estetykę łączą z doskonałą funkcjonalnością znaną z późniejszych epok. Są to przepiękne budynki, które zostały tak zaprojektowane, żeby maksymalnie zoptymalizować jakość wina i wydajność jego produkcji.  Dlatego, poza architekturą, stanowią najważniejsze przykłady inżynierii przemysłowej na obszarach wiejskich.

 

TARRAGONA

Nad Morzem Śródziemnym, na wybrzeżu Costa Daurada, starożytni Rzymianie założyli stolicę prowincji Taraconensis – miasto Tarraco, dzisiejszą Tarragonę. Do dzisiaj zachowało się wiele obiektów  z tamtych czasów.  Cały kompleks jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

Historyczne centrum miasta rozciąga się między Morzem Śródziemnym a starożytnymi murami. Na tej trasie znajduje się katedra Santa Maria – budowla zbudowana na miejscu rzymskiej świątyni poświęconej Jowiszowi oraz muzułmańskim meczecie. Romańskie portale, gotyckie sklepienia oraz krużganki, pokazują nam przejście z jednego stylu do drugiego.

CENA OD: 1.499€

CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie w pokojach dwosobowych w pensjonatach lub hotelach boutikowych – 5 nocy
 • 5 śniadań
 • 5 lunchów z wodą i winem
 • 5 kolacji z wodą i winem
 • Transport na całej trasie
 • Zwiedzanie i degustacje w winnicach: Ysios, Marqués de Riscal, Txakoli
 • Bilety wstępów do El Capricho, kolegiaty w Santillana, muzeum Guggenheima i Universytetu w Comillas
 • Opiekę polskiego przewodnika podczas całego pobytu
 • Ubezpieczenie KL 100 000 EUR i NNW 4 000 EUR
WAŻNE:
 • Cena za osobę w pokoju dwuosobowym
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – na zapytanie
 • Zakładane minimum, żeby wyjazd doszedł do skutku to 4 osoby
 • Możemy przygotować dla Ciebie wycenę wyjazdu nawet dla 2 osób
 • Inne terminy na zapytanie

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY / ZAREZERWUJ