Mówi się, że jak ktoś raz pojedzie na Północ Hiszpanii, to zawsze będzie chciał tam wracać.

Z jednej strony Kantabria – to jeden z najmniej odkrytych zakątków Hiszpanii. Wiecznie zielony, a odcieni tej zieleni nie policzy się na palcach ani jednej, ani obu rąk… Wspaniała architektura, zarówno ta najdawniejsza, jeszcze preromańska, jak i ta XX-wieczna – modernistyczna, która wyszła spod ręki samego Antonio Gaudiego.

A z drugiej strony Kraj Basków i tętniące życiem Bilbao. Sami Baskowie o swoim kraju mówią, że to raj pełen kontrastów.

Zielone doliny, zalesione góry, imponujące klify, spektakularne plaże, duże miasta i małe wioski. Kraj Basków jest regionem w którym współistnieją tradycja i nowoczesność, świat miejski i wiejski, architektura i natura.

No i gastronomia… i ta lokalna, blisko związana z ziemią i oczywiście morzem, ale też ta „nie z tej ziemi” wyszukana, a także wina – jedne z najlepszych w Hiszpanii.

Warto odwiedzić ten urokliwy zakątek Hiszpanii, nieskalany jeszcze masową turystyką

TERMIN

16 – 21 kwietnia 2020

PRZELOT

BILBAO
PROGRAM

BILBAO

Bilbao to miasto kontrastów, które nie przypomina żadnego innego. Jest kosmopolityczne i tradycyjne, wyrafinowane i zuchwałe, zabawne i ciche. Tak małe i przyjemne, że właściwie można je zwiedzać pieszo, spacerując wzdłuż ujścia rzeki, aby skończyć delektując się pintxosami w Casco Viejo.

SANTILLANA DE MAR

Osłonięte łagodnymi wzgórzami, położone blisko morza średniowieczne miasteczko pełne uroku trudnego do opisania słowami. Wybrukowane uliczki, kamienne domy, to tylko początek wrażeń. Po krótkim spacerze otwiera się widok na przepiękną romańską kolegiatę Św. Juliany. Kolegiata jest sercem miasta Santillana. I od wezwania kościoła pochodzi nazwa miasteczka.

Kościół Santa Julianna jest jednym z ważniejszych klejnotów romańskich w północnej Hiszpanii i jest najważniejszym romańskim zabytkiem w Kantabrii. Kościół pochodzi z początku, a klasztor z końca XII wieku.To, co najbardziej urzeka w kolegiacie, to bardzo dobrze zachowane wnętrze, a zwłaszcza jego krużganki z bardzo bogatymi kapitelami.

COMILLAS

Modernistyczna perła Kantabrii. Ciekawe, że w tym małym miasteczku najwięksi katalońscy geniusze architektury modernistycznej Gaudí, Domenech i Montaner, Martorell i Monells pracowali, budując jedne z najlepszych dzieł. W rzeczywistości można powiedzieć, że Comillas to miasto z najważniejszymi budynkami modernizmu, po Barcelonie. Jeśli dodamy do tego piękny krajobraz zielonych wzgórz i w tle Morze Kantabryjskie, to  urok Comillas jest nie do odparcia.

El Capricho Gaudiego to chyba jedyne dzieło tego architekta, które można podziwiać spokojnie i bez tłumów dookoła.

To tutaj też zjemy wspaniły lunch nad samym brzegiem morza Kantabryjskiego!

 

WINNICE LA RIOJA

Nieskończone winnice, małe miasteczka ukryte pośród morza winorośli i obłedna architektura. To tutaj można delektować się najlepszymi winami  Rioja i jednocześnie poznawać dzieła architektury najwybitniejszych mistrzów. Co najbardziej zanni to Zaha Hadid, Frank Gerry, czy Santiago Calatrava.

 

SAN SEBASTIAN I TXAKOLI

Rewelacyjne jedzenie, fantastyczne wina, piękne majestatyczne budynki i białe piaszczyste plaże. Czegóż więcej można oczekiwać? San Sebastian to idealne połączenie bodźców działających na wszystkie zmysły, wszystko w jednym: morze, architektura, festiwale kina i jedzenia, a wszystko to z baskijskim klimatem.

A trochę dalej winnice orzeźwiającego Txakoli. Białego wina o bogatym kwiatowo-cytrusowym aromacie.

 

GETXO

Położone 20 km od centrum Bilbao, skąpane w Morzu Kantabryjskim, z unikalnym krajobrazem usianym plażami i klifami, które czynią go wyjątkowym miejscem.

Most Biskajski, jest jedną z najbardziej unikalnych kontrukcji w Getxo. Ta wspaniała żelazna konstrukcja to pierwszy i zarazem najstarszy na świecie most-gondola. Do dzisiaj działa i służy mieszkańcom do przemieszczania się z jedego brzegu rzeki na drugi. Funkcjonuje również jako atrakcja turystyczna. Można wjechać windą na wysokość 45m i podziwiać z bliska genialną konstrukcję oraz wspaniałą panoramę miasta i portu.

 

CENA OD: 1.499€ + OPŁATA ZA PRZELOT OD 1.000PLN

CENA ZAWIERA

 

 • Zakwaterowanie w pokojach dwosobowych w pensjonatach lub hotelach boutikowych – 5 nocy
 • 5 śniadań
 • 5 lunchów
 • 5 kolacji
 • Napoje do posiłków
 • Transport na całej trasie
 • Zwiedzanie i degustacje w winnicach: Ysios, Marqués de Riscal, Txakoli
 • Bilety wstępów do El Capricho, kolegiaty w Santillana i Universytetu w Comillas, bilet na przeprawę mostem w Getxo
 • Opiekę polskiego przewodnika podczas całego pobytu
 • Ubezpieczenie KL 100 000 EUR i NNW 4 000 EUR
WAŻNE:
 • Cena za osobę w pokoju dwuosobowym
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – na zapytanie
 • Przelot z 1 przesiadką liniami rejsowymi
 • Cena przelotu zawiera bagaż rejestrowany 23 kg oraz bagaż podręczny 8 kg
 • Zakładane minimum, żeby wyjazd doszedł do skutku to 6 osób
 • Możemy przygotować dla Ciebie wycenę wyjazdu dla 4, nawet dla 2 osób
 • Inne terminy na zapytanie

 

CENA NIE ZAWIERA:
 • Biletów do muzeum Guggenheima
 • Biletów na wjazd na punkt widokowy na moście w Getxo

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY / ZAREZERWUJ