Północna Hiszpania dla smakoszy

Mówi się, że jak ktoś raz pojedzie na Północ Hiszpanii, to zawsze będzie chciał tam wracać.

Północ Hiszpanii, to chyba najmniej odkryty zakątek Hiszpanii. Wiecznie zielony, a odcieni tej zieleni nie policzy sie na palcach ani jednej, ani obu rąk… Wspaniała architektura, zarówno ta najdawniejsza, jeszcze preromańska, jak i ta XX-wieczna – modernistyczna, która wyszła spod ręki samego Antonio Gaudiego.

No i gastronomia… i ta lokalna, blisko zwiazana z ziemią i oczywiście morzem, ale też ta „nie z tej ziemi” wyszukana.

Warto odwiedzić ten urokliwy zakątek Hiszpanii, nieskalany jeszcze masową.turystyką

NASZE PROPOZYCJE

Bilbao – Castro Urdiales – Santander – Santillana de Mar – Comillas – Gijón – Covadonga – Las Arenas – Bilbao

Bilbao lub Santander

6 - 7 DNI

Komfortowy bus lub minibus

~ 600 km

Pensjonaty lub hotele boutikowe

3 posiłki dziennie

Degustacje

Polski przewodnik

ARCHITEKTURA I KULTURA

Od prehistorycznej jaskinii Altamira w Kantabrii, przez preromańskie budowle Królestwa Asturii, romańskie klasztory i gotyckie kościoły aż po XIX-wieczne budowle Antonio Gaudiego, czy współczesne realizacje Franka Ghery’ego i Santiago Calatrava.

Kraj Baskow, Kantabira i Asturias oferują fantastyczną mozaikę kulturową i architektoniczną. W Kantabrii znajdziemy prehistoryczną jaskinię Altamira, z jej malowidłami i romański klasztor w Santillana de Mar. Kawałek dalej urocze miasteczko Comillas, gdzie swoje budowle wznieśli mistrzowie modernistyczni: Luis Domenech y Muntaner, Joan Martorell oraz sam Antonio Gaudi. W Asturias znajdziemy urokliwe misteczne i zabytki sztuki preromańskiej a w Karju Basków – modernizm y doskonałą architekturę wspólczeną.

SMAKI

Owoce morza i ryby. Cydr i wino. A przede wszystkim… sery!

Kuchnia północnej Hiszpanii to tradycyjna kuchnia oparta na doskonałej jakości surowców.

To co najważniejsze i co znajduje odzwierciedlenie w  zwyczajach kulinarnych całego regionu to zestawienie morza i ziemi w idealnych proporcjach. Północna Hiszpania z jednej strony czerpie pełnymi garściami z Morza Kantabryjskiego, które zapewnia obfite dary morskie (ryby i skorupiaki), a z drugiej strony korzysta z żynej ziemi szerokiego pasmo gór Kantabryjskich, z ich głębokimi dolinami, w których zwierzęta hodowane są praktycznie na wolności, dając mięso i mleko najwyższej jakości.

To właśnie w Asturii wytwarzany jest ser ”Casin” który jest jednym z najstarszych serów w Europie, a jego korzenie sięgają średniowiecza. Od tego czasu zachowuje niezmieniona receptę dla swojego aromatu i smaku. To to tutaj, w jednym z 7 Rezerwatów Biosfery Asturii, pisany jest” kulinarny scenariusz”, w którym powstaje bogactwo gastronomi Asturii.

ZAKWATEROWANIE

Wiejskie domy z duszą i urocze małe hoteliki

Klimatyczne hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci., dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe pensjonaty o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Sprawdź ceny i dostepność już dzisiaj!

Wypełnij formularz, napisz maila lub wyślij whatsapp. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Odpowiadamy zawsze!

+34 635 66 32 35

+34 635 66 32 35

+34 658 975 991

+34 658 975 991

unique@perfecttour.eu