Narty dla entuzjastów... gastronomii

W hiszpańskich Pirenejach, u stóp ich najwyższych szczytów, jest dolina, gdzie wielką wagę przywiązuje się nie tylko do jakości śniegu na stokach, ale również to tego, co zje się podczas białego saleństwa, a jeszcze bardziej, co i jak będzie serwowane wieczorem.

To tutaj, w dolinie Val d’Aran, znajduje sie najlepsza w Hiszpanii stacja narciarska Baqueira Beret i najlepsza górska gastronomia.

NASZE PROPOZYCJE

Val d’Aran

Tuluza lub Barcelona

7 DNI

Komfortowy bus lub minibus

Transfer z Tuluzy - 180km, z Barcelony - 330km

Pensjonaty lub hotele boutikowe

3 posiłki dziennie

Degustacje

Polski przewodnik

NARTY, NATURA I KULTURA

Raj dla narciarzy i miłośników gór, urokliwe małe miasteczka i kościółki romańskie.

Ogromna ilość tras, zapierające dech widoki i doskonałe warunki meteorologiczne sprawiają, że Baqueira Beret jest  stacją, która zawsze znajduje się w czołówce wszystkich stacji narciarskich w Hiszpanii.
Atlantycki klimat gwarantuje częste i bardzo obfite opady śniegu. Otaczające Baqueire trzytysięczniki (m. in. szczyty Maladeta i najwyższy szczyt całych Pirenejów – Aneto – 3.404m) dostarczają fantastycznych widoków.

Oferte narciarską uzupełniają zaprzęgi psie i skutery śnieżne. A urokliwe kamienne miasteczka z ich romańskim kościółkami o strzelistych wieżach zachęcają do poznania kultury i historii tej doliny.

Wiecej informacji na temat stacji narciarskiej znajdziesz na naszej stronie: http://nartywpirenejach.pl/pireneje-katalonskie/baqueira-beret/

SMAKI

Jeden z najciekawszych gastronomicznie regionów górskich Hiszpanii. Od prostej, tradycyjnej kuchni lokalnej, po najbardziej wyszukane nowośći kultury kulinarnej.

Ten urokliwy zakątek, ukryty pośród najwyższych szczytów Pirenejów, może poszczycić sie niezwykle bogatą ofertą gastronomiczną. Tę jedyną w swoim rodzaju dolinę i jej 30 miasteczek zamieszkuje 10 tysięcy mieszkańców. A jest tu ponad 200 doskonałych restauracji, które oferują bardzo urozmaicone menu. Od tradycyjnych dań lokalnych, fantastycznych mięs, przez baskijskie „pintxos”, aż po wyszukane dania tzw. wysokiej kuchni autorskiej i nawet najwyższej jakości sushi.

Doiiina oferuje też wiele lokalnych produktów, które można degustować w miejscach gdzie są produkowane i sprzedawane. Od nalewek, miodów i pasztetów, przez doskonałe sery, aż po oryginalny lokalny kawior z jesiotra.

ZAKWATEROWANIE

Wiejskie domy z duszą i urocze małe hoteliki

Klimatyczne hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci., dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe pensjonaty o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Sprawdź ceny i dostepność już dzisiaj!

Wypełnij formularz, napisz maila lub wyślij whatsapp. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Odpowiadamy zawsze!

+34 635 66 32 35

+34 635 66 32 35

+34 658 975 991

+34 658 975 991

unique@perfecttour.eu