NIEPOWTARZALNA, WYBITNA ARCHITEKTURA POŚRÓD BEZKRESNYCH WINNIC RIOJA I KRAJU BASKÓW

Gdzie wino spotyka architekturę

K R A J  B A S K Ó W  – L A  R I O J A

Winnice są sercem tego regionu, a sztuka produkcji wina udoskonalana jest tutaj od stuleci. To ziemie o wyjątkowej i niepowtarzalnej osobowości

Winnice Rioja

Rioja to ponad 66 tysięcy hektarów winnic położonych na terenach należących do czterech regionów Hiszpanii: Kraju Basków, regionu La Rioja, Navarry i częściowo Kastylii.
Rioja to synonim pasji do wina. Region, w którym winem się oddycha, które się pije, które się czuje i kocha. I nie jest to przypadek. Winnice są sercem tego regionu, a sztuka produkcji wina udoskonalana jest tutaj od stuleci. To ziemie o wyjątkowej i niepowtarzalnej osobowości, którą podkreśla wspaniała architektura: od tej średniowiecznej aż po autentyczne katedry XXI wieku. To miejsce gdzie zachowana jest niezwykle cenna równowaga pomiędzy tradycją a nowoczesnością.

Kraj Basków

Zielone doliny, zalesione góry, imponujące klify, spektakularne plaże, duże miasta i małe wioski. Kraj Basków jest regionem w którym współistnieją tradycja i nowoczesność, świat miejski i wiejski, architektura i natura.

Baskowie o swoim kraju mówią, że to raj pełen kontrastów.

Samo zresztą Bilbao to miasto kontrastów, które nie przypomina żadnego innego. Jest kosmopolityczne i tradycyjne, wyrafinowane i zuchwałe, zabawne i ciche. Tak małe i przyjemne, że właściwie można je zwiedzać pieszo, spacerując wzdłuż ujścia rzeki, aby skończyć delektując się pintxos’ami w Casco Viejo.

Architektura

Frank Gehry, Zaha Hadid, Santiago Calatrava i wielu innych. To oni są odpowiedzialni za to niesamowite połączenie tradycji z nowoczesnością. Winnice, w których hołduje się wielowiekowym tradycjom, w których wiedza o produkcji wina przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, otworzyły się na nowoczesność, na przełomowe wręcz rozwiązania, które dodają niepowtarzalnego charakteru temu regionowi. 

SLOW TRAVEL – ZWOLNIJ W PODRÓŻY

Nasza oferta skierowana jest do podróżników, szukających unikalnych wyjazdów z dala od masowej turystyki. Brak pośpiechu pozwala poznawać miejsca w pełni. W podróżach z nami nie chodzi o „odhaczanie miejsc”. Nie zawsze bowiem „więcej” znaczy „lepiej”.

Częściej będziemy jeździć bocznymi drogami, aniżeli autostradami. Będziemy bliżej lokalnego życia i lokalnej kultury. Odkryjemy regionalną kuchnie i lokalne produkty. Będziemy delektować się wspaniałymi winami. Zamieszkamy w małych hotelikach, pensjonatach i wiejskich domach z duszą.

Program

Dzień 1 - Bilbao

Kuchnia i architektura

Bilbao to miasto kontrastów, które nie przypomina żadnego innego. Jest kosmopolityczne i tradycyjne, wyrafinowane i zuchwałe, zabawne i ciche.
Tak małe i przyjemne, że właściwie można je zwiedzać pieszo, spacerując wzdłuż ujścia rzeki, aby skończyć delektując się pintxosami w Casco Viejo.

Dzień 2 - Rioja: winnice Ysios i Marqués de Riscal

Gdzie architektura spotyka wino

Nieskończone winnice, małe miasteczka ukryte pośród morza winorośli i obłędna architektura.
To tutaj można delektować się najlepszymi winami Rioja i jednocześnie poznawać dzieła architektury najwybitniejszych mistrzów.
Co najbardziej zanni to Zaha Hadid, Frank Gerry, czy Santiago Calatrava.

Dzień 3 - San Sebastian i winnice Txakoli

Kultura i zielone winnice

Rewelacyjne jedzenie, fantastyczne wina, piękne majestatyczne budynki i białe piaszczyste plaże.
Czegóż więcej można oczekiwać?
San Sebastian to idealne połączenie bodźców działających na wszystkie zmysły, wszystko w jednym: morze, architektura, festiwale kina i jedzenia, a wszystko to z baskijskim klimatem.

A trochę dalej winnice orzeźwiającego Txakoli. Białego wina o bogatym kwiatowo-cytrusowym aromacie.

Dzień 4 - Najera i klasztory San Millán

Podróż przez stulecia

Oprócz historii i sztuki, które kryją się za jego murami i dziesiątek legend, które narosły w ciągu ponad tysiącletniej  ich historii,
klasztory San Millán de la Cogolla są wyjątkowym miejscem na świecie, ponieważ to tutaj znajdują się pierwsze świadectwa narodzin języków kastylijskiego i baskijskiego.

Dzień 5 - Getxo

Brama Basków

Położone 20 km od centrum Bilbao, skąpane w Morzu Kantabryjskim, z unikalnym krajobrazem usianym plażami i klifami, które czynią go wyjątkowym miejscem.

Most Biskajski, jest jedną z najbardziej unikalnych konstrukcji w Getxo. Ta wspaniała żelazna konstrukcja to pierwszy i zarazem najstarszy na świecie most-gondola.
Do dzisiaj działa i służy mieszkańcom do przemieszczania się z jednego brzegu rzeki na drugi.
Funkcjonuje również jako atrakcja turystyczna. Można wjechać windą na wysokość 45m i podziwiać z bliska genialną konstrukcję oraz wspaniałą panoramę miasta i portu.

TERMINY*

PRZELOT

BILBAO

*Jeżeli żaden z powyższych terminów Ci nie odpowiada, skontaktuj się z nami. Przygotujemy wyjazd w dogodnym dla Ciebie terminie!

Wyjazd potwierdzamy przy 6 osobach. Jeżeli chcesz pojechać w jeszcze mniejszej grupie, przekalkulujemy podróż na podaną przez Ciebie liczbę osób.

CENA: od 1310€

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym – 4 nocy
 • 4 śniadań
 • 4 lunchów z napojami i winem
 • 4 kolacji z napojami i winem
 • Transport według programu
 • Transfery lotniskowe
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NW

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego do Bilbao lub Santander (orientacyjny koszt 250€)
 • Biletów wstępu
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napiwków
 • Innych kosztów niewymienionych w dziale „Cena zawiera”

ZAKWATEROWANIE

Klimatyczne  butikowe hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci, dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe hoteliki o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są   to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.