Gastronomia i Katedry Wina Katalonii

Katalonia, to nie tylko Barcelona, Gaudi i klub piłkarski FCB ze stadionem Camp Nou.
Katalonia to smaki, kolory i klimat małych miasteczek, to bezkresne winnice, urokliwe gospodarstwa, gdzie od stuleci tłoczy się oliwę, to kameralne restauracje hołdujące jak najlepszym tradycjom kulinarnym regionu.
Zapraszamy do degustacji tego nieodkrytego do końca zakątka Katalonii.

NASZE PROPOZYCJE

Barcelona – Sant Sadurni d’Anoia – Vilafranca de Penedés – Poblet – Siurana – Escaladei – Falset – Miravet – Pinell de Brai – Tarragona – Barcelona

Barcelona lub Girona

5 - 6 DNI

Komfortowy bus lub minibus

~ 400 km

Pensjonaty lub hotele boutikowe

3 posiłki dziennie

Degustacje

Polski przewodnik

ARCHITEKTURA I KULTURA

Od rzymskich budowli i romańskich krużganków, przez gotyckie sklepienia i modernistyczne sale, po „ludzkie wieże” słynnych katalońskich Castellers.

Na południu Katalonii, pomiędzy morzem a górami znajdują się duże tereny z cichymi wioskami i miasteczkami, otoczonymi winnicami, uprawami oliwek, drzew migdałowych, oraz ogrodami warzywnymi.
Wiele z tych miejscowości, zbudowano wokół sylwetki starego zamku. Niektóre z tych miasteczek odgrywały bardzo ważną rolę w czasach średniowiecznej Katalonii. Klimat ten uzupełniają wspaniałe średniowieczne klasztory kartuzów i opactwa cysterskie.
Uzupełnieniem, a jednocześnie swego rodzaju kontrastem dla tej średniowieczno – wiejskiej atmosfery jest majestatyczna Tarragona ze wspaniałą kolekcją zabytków, ukazującą ponad tysiącletnią ewolucję kulturalną i architektoniczną.

SMAKI

Wino – Cava – Oliwa – Doskonałe mięsa, ryby i owoce morza.

Od czasu pierwszych osad greckich i rzymskich Katalonia fascynuje się gastronomią. Dbałość o surowiec i sposób jego przygotowania jest fundamentalną cechą lokalnej kuchni. To także jeden z ważniejszych elementów katalońskiej kultury. Kultury zrodzonej z ziemi, której różnorodność sprawia, że jest niesamowicie bogata gastronomicznie. Doskonałe wino i cava, oraz wspaniała oliwa są najwspanialszym uzupełnieniem tego bukietu aromatów i smaków.

ZAKWATEROWANIE

Wiejskie domy z duszą i urocze małe hoteliki

Klimatyczne hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci., dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe pensjonaty o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są   to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Sprawdź ceny i dostepność już dzisiaj!

Wypełnij formularz, napisz maila lub wyślij whatsapp. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Odpowiadamy zawsze!

+34 635 66 32 35

+34 635 66 32 35

+34 658 975 991

+34 658 975 991

unique@perfecttour.eu