NIESPOTYKANE NIGDZIE INDZIEJ POŁĄCZENIE SUROWOŚCI I IDYLLI. POSZARPANA NIEDOSTĘPNA LINIA BRZEGOWA SKĄPANA W SIELANKOWYM BŁĘKICIE MORZA ŚRÓDZIEMNEGO. BIAŁE I ZŁOTE MIASTECZKA. OTO COSTA BRAVA – ESENCJA POŁĄCZENIA MORZA I GÓR, KULTURY I NATURY.

Costa Brava

Rocznie tysiące polskich turystów odwiedza Costa Brava. Ale czy tak naprawdę poznają ten jeden z najpiękniejszych regionów Hiszpanii?
Zakwaterowani w wielkich hotelach wakacyjnych w kilku miejscowościach, które nawet nie wszystkie leżą na Costa Brava…, nierzadko nie ruszają się poza hotel i plażę. Czasami pojadą na kilkugodzinną wycieczkę do Barcelony…

Na tym wyjeździe chcielibyśmy zmienić Twoje wyobrażenie o Costa Brava i pokazać północna część Katalonii w całej jej krasie i ze wszystkimi urokami, które oferuje.
Salvador Dali powiedział o tym miejscu, że to nie on ukradł tutejsze krajobrazy, tylko te krajobrazy skradły jego serce.

Chcemy, żebyście poznali esencję tego miejsca z jego pejzażami, kulturą, historią, kuchnią, winami i ludźmi. Esencję, która dość skutecznie skrywana jest przed masową turystyką.

Ideą tego wyjazdu jest „slow travel”. Bez presji czasu i chęci odhaczenia każdego miejsca. Poruszać będziemy się bocznymi drogami, odwiedzimy rodzinne kameralne winnice, spróbujemy lokalnej, tradycyjnej kuchni, zamieszkamy w niewielkich hotelikach lub domach wiejskich. Na takim wyjeździe naprawdę odpoczniecie!

Mamy też propozycję dla amatorów aktywnego spędzania czasu.
Co powiecie na poznanie wspaniałych tras trekkingowych, rowerowych i wycieczek na kajakach, lub SUP’ach? A może ktoś chciałby spróbować nurkowania w krystalicznych wodach zatoczek Costa Brava?
To wszystko, jak zawsze z Unique by Perfecttour: w kameralnych grupkach, w dogodnych terminach, w dobrym towarzystwie! 😊

Cadaqués

Najbielsza perła Costa Brava

Prawie trzydzieści zakrętów oddziela to jedno z najsłynniejszych miasteczek na Costa Brava od reszty wszechświata. Architektura o niemal oślepiającej bieli zanurzającej się w błękicie zatoki przenosi nas do epoki sprzed stu lat.

Doskonale zachowane domy nie umniejszają uroku przeszłości wioski rybackiej, w której wyróżniają się białe domy i wąskie kamienne uliczki pełne roślin i kwiatów. Galerie sztuki i urokliwe restauracyjki przywodzą na myśl chwile, kiedy to Salvador Dali, Joan Miro i Pablo Picasso przechadzali się po nadmorskim pasażu.

Pals

Średniowieczny sekret Empordá i Costa Brava

Kamienne złote ściany domów mienią się przepięknie w promieniach słońca.Niewielkich rozmiarów, ale wielkie w swojej historii miasteczko Pals jest esencją średniowiecznej historii Katalonii y regionu Empordá. Empordà słynie z wiejskich krajobrazów, średniowiecznych wiosek, śródziemnomorskich plaż i zatoczek, a także z gastronomii, zwłaszcza tej przygotowywanej z lokalnych produktów. Region ten słynie z produkcji nie tylko wina, ale także może się poszczycić starożytną tradycją produkcji ryżu.Uprawa ryżu w Pals datuje się na XV wiek, kiedy była to mała wioska. na skale otoczonej rozległymi polami ryżowymi.

Sant Pere de Rodes

Klasztor z widokiem

Dawny benedyktyński klasztor Sante Pere de Rodes malowniczo wznosi się pośród szczytów Sierra de Rodes na północnej Costa Brava. Jest jednym z ciekawszych przykładów architektury preromańskiej i romańskiej w Katalonii. Pierwsze wzmianki o klasztorze sięgają IX wieku.
To magiczne miejsce gdzie fantastyczna architektura spotyka się z niebem, morzem, wiatrem i górami.

Winnice Empordá

Głębokie aromaty zamknięte w butelkach

Region Empordá charakteryzuje się umiarkowanym klimatem, bardzo odpowiednim do uprawy winogron, z łagodnymi zimami i gorącymi latami, łagodzonymi bliskością morza. Wino Empordá charakteryzuje się złożonym smakiem, pełnym bardzo charakterystycznych nut aromatycznych, które odzwierciedlają osobowość owoców, winorośli i terenu, na którym rosną. Jego subtelny, ale głęboki zapach zachwyci miłośników gładkich i harmonijnych smaków.

SLOW TRAVEL – ZWOLNIJ W PODRÓŻY

Nasza oferta skierowana jest do podróżników, szukających unikalnych wyjazdów z dala od masowej turystyki. Brak pośpiechu pozwala poznawać miejsca w pełni. W podróżach z nami nie chodzi o „odhaczanie miejsc”. Nie zawsze bowiem „więcej” znaczy „lepiej”.

Częściej będziemy jeździć bocznymi drogami, aniżeli autostradami. Będziemy bliżej lokalnego życia i lokalnej kultury. Odkryjemy regionalną kuchnie i lokalne produkty. Będziemy delektować się wspaniałymi winami. Zamieszkamy w małych hotelikach, pensjonatach i wiejskich domach z duszą.

Program

Cadaques

 

Sant Pere de Rodes

Pals i Peratallada

Girona

Winnice Empordá

Trójkąt Salvadora Dalego

TERMINY*

PRZELOT

BARCELONA / GIRONA

*Jeżeli żaden z powyższych terminów Ci nie odpowiada, skontaktuj się z nami. Przygotujemy wyjazd w dogodnym dla Ciebie terminie!

Wyjazd potwierdzamy przy 6 osobach. Jeżeli chcesz pojechać w jeszcze mniejszej grupie, przekalkulujemy podróż na podaną przez Ciebie liczbę osób.

CENA: od 1390€

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym – 4 noce
 • 4 śniadania w hotelu
 • 4 lunche w restauracjach z napojami i winem
 • 4 kolacje w restauracjach z napojami i winem
 • Transport według programu
 • Transfery lotniskowe
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NW
 • Opieka licencjonowanego przewodnika
 • Bilety wstępów: Trójkąt Dalego – 3 muzea (Figueres, Port Lligat, Púbol), Klasztor Sant Pere de Rodes
 • Zwiedzanie i degustacje w winnicach Cava i Costa Brava.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego do Barcelony – (orientacyjny koszt 200€)
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napiwków
 • Innych kosztów niewymienionych w dziale „Cena zawiera”

ZAKWATEROWANIE

Klimatyczne  butikowe hotele lub pensjonaty w małych miasteczkach, które często są tradycyjnymi przykładami typowego budownictwa, niekiedy pochodzącego sprzed stuleci, dawne gospodarstwa zagubione gdzieś pośród pól, winnic i gajów oliwnych, ale też często kilkupokojowe hoteliki o nowoczesnej architekturze idealne wtopione w lokalne klimaty. Bez względu czy będzie to stara hacjenda czy też nowoczesny butikowy hotelik wszędzie są   to najlepsze miejsca na bliski kontakt z lokalną kulturą, tradycjami i gastronomią.

Cechą wspólna wszystkich tego typu lokalizacji jest niesamowita dbałość ich właścicieli o szczegóły. Niejednokrotnie są to stare tradycyjne, domy, hacjendy, czy nawet średniowieczne zamki odrestaurowane niezwykle pieczołowicie i z wielką starannością. Pobyt w takim miejscach to zawsze wspaniała okazja do poznania bliżej tradycji i historii danego miejsca. Gospodarze zawsze starają się zapewnić jak najlepszy poziom usług, który w połączniu z bliskością natury i wiernością tradycji stanowią najlepsze warunki do idealnego wypoczynku. I jeszcze kuchnia! Specjalnie dla gości przygotowywane posiłki z lokalnych produktów, nierzadko własnych plonów, własne pieczywo, czy domowe ciasta nie mogą równać się z żadnym hotelowym bufetem.